Odkryj niesamowite atrakcje

Kojące

ODPRĘŻENIE

Warmia to  kraina miodem płynąca. „Zielone płuca” leśnych kompleksów i  bogactwo środowiska przyrodniczego to ekologiczny raj dla „płynnego złota”, pełnego dobroczynnych dla zdrowia mikroelementów.

Niezapomniane

ATRAKCJE

Karczma "Warmińska"

Wystrój nawiązujący do dawnej wsi warmińskiej. Przytulna atmosfera, tradycja wspólnego biesiadowania, kiermasz regionalnego rękodzieła, a przede wszystkim unikatowe dania Warmii: zaklepka z ziemniakami, czernina, rosół,  dzyndzałki, pierogi, kartacze, babka ziemniaczana przygotowane ze smakiem według tradycyjnych receptur.
Oddalona o 16 km.

Restauracja "Przystań"

Kultowe miejsce w Olsztynie o ponad 20 letniej tradycji, położone na wodach największego w Olsztynie jeziora Ukiel. Restauracja słynąca z tradycyjnych dań  z certyfikatem dziedzictwa kulinarnego Warmii i Mazur.
Oddalone o 2,4 km.

Centrum "UKIEL"

Mekka miłośników aktywności na łonie natury. Wypożyczalnia sprzętów pozwala korzystać z uroków sportów wodnych.  Na zwolenników gier zespołowych czekają boiska do siatkówki plażowej, korty tenisowe i sale do squacha. Na najmłodszych czekają place zabaw ( także wodne), skatepark i  ścianka wspinaczkowa.
Oddalone o 1,9 km.

Spływy kajakowe

Przepływające przez Olsztyn rzeki: Łyna, Wadąg i Kortówka są cenione przez kajakarzy ze względu na niepowtarzalny urok. Od maja do września warto wybrać się ,,Łyną przez Olsztyn”.
Oddalone o 2,4 km.

Centrum "Aquasfera"

Nowoczesny kompleks wodnego relaksu dla miłośników sportu, rekreacji i odnowy biologicznej. Do dyspozycji Gości w każdym wieku są: basen olimpijski, basen do nauki pływania, sztuczna rzeka, kaskada, masaże i bicze wodne, brodzik dla dzieci, 120-metrowe zjeżdżalnie i sauny: sucha, mokra i infrared.
Oddalone o 4,9 km.

Aquapark "Pluski"

3-poziomowy kompleks wodnych atrakcji, w postaci basenów, zjeżdżalni, jacuzzi zewnętrznych i wewnętrznych, podwodnego akwarium i wodnej groty dla zakochanych.
Oddalony o 21 km.

Jezioro Kortowskie

Według klasyfikacji rybackiej jezioro należy do typu leszczowego. Przeważają tu leszcz, płoć, szczupak, okoń.
Domki leżą bezpośrednio nad Jeziorem Kortowskim.

Jezioro
Ukiel

Mimo, iż jezioro znajduje się w granicach miasta bez trudu można tu odnaleźć ciche łowiska leszcza, szczupaka i okonia. Wprawnym wędkarzom udaje się też złowić płocie, liny, sumy, węgorze, sieje i sielawy.
Oddalone o 2,9 km.

Stare
Miasto

Urokliwe uliczki pełne zabytkowych kamienic z XVII i XVIII wieku  do których prowadzi Wysoka Brama, z górującym nad nimi Zamkiem Kapituły Warmińskiej, w którym znajduje się obecnie Muzeum Warmii i Mazur to lekcja historii w plenerze.
Oddalone o 3 km.

Planetarium w Olsztynie

Od blisko czterdziestu lat stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Olsztyna.  Od samego początku w swej ofercie Planetarium zachowuje równowagę pomiędzy edukacją i rozrywką.
Oddalone o 3,9 km.

Relaks w Warmińskim Sadzie owocuje przyjemnościami.